Jak vybírat nábytek pro školáka a studenta, aby ho nebolely záda

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Správně vysoký stůl

Stůl ve správné výšce je rovněž velice důležitý, protože jinak se budete u nízkých nepřirozeně hrbit a naopak u vysokých budete přetěžovat ramena a krční svaly. Moc svěšená nebo zvednutá ramena se postarají o nepříjemné svalové napětí. Lokty umístěte trošku nad rovinu klávesnice od počítače.


Výběr židle

I nesprávná židle bude mít lví podíl na bolestech v zádech, proto si vybírejte dobře. K dalším problémům patří i bolesti svalů, kloubů a potíže s oběhovým systémem. Židle by měla být kvalitní a výškově nastavitelná. Výhodou je jistá tuhost konstrukce a pohyblivost.

Bezchybné posezení

I samotné posezení může být zdrojem problémů. Aby vás nebolela záda, můžete si dát mezi opěradlo a záda malý polštářek, zaručující prohnutí páteře přirozeným způsobem. Poradí i magazín o bydlení. Záda dále můžete podepřít v křížové oblasti, aby došlo k ulehčení sezení ve vzpřímené poloze.


Výška židle

Nastavení výšky židle je rovněž dost důležité. Při sezení by mělo lýtko svírat se stehnem 90°, chodidlo se musí celé dotýkat podlahy. Dotyk s podlahou musí být pohodlný a ne napjatý. Nohy nemohou viset volně, jinak by se příliš tlačilo na stehna a nohy by se dostatečně neprokrvovaly.
S problémem pomůže i podložka pod nohami.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pr, bydlení, dětský pokoj, zdraví

 

Související články

Jaké jsou dnes psací…

Psací stůl dětský s polohovací deskou Tvořivé dítě potěší psací…

Jaké barvy se hodí d…

Licovky autor Pavel Hanzal (c).jpg

Otázka, jakou barvou vymalovat dětský pokoj je velmi důležitá.…

8 tipů jak vypadá mo…

Zaskleny balkon autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 5: Stěna do moderních pokojů Moderní obývací stěna s LED…

Jaké jsou dnes sedac…

Panelak vchod autor Pavel Hanzal (c).jpg

Sedací souprava tvaru L Nejprodávanějšími sedacími soupravami…