Jaké jsou dnes sprchové kouty 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Podle rozměru a tvaru

Základ k rozměru sprchového koutu tvoří spodní vanička, podstava. Její rozměry mohou být různé, stejně tak jsou odlišně tvarově řešeny. Oblíbené jsou čtvrt-kruhové podstavy, designově zajímavé jsou pak podstavy obdélníkové či čtvercové. Záleží i na tom, kde je sprchový kout umístěn. V zástavě, výklenku se volí podstava, která do prostoru zapadá.


Rozměr jako důležité měřítko

Podle průzkumů je minimální rozměr pro pohodlné sprchování udán čísly 80 x 80 cm. Toto je minimální rozměr, který je při koupi sprchového koutu potřeba brát na vědomí. Když je však prostor pro umístění sprchového koutu přece jen větší, bez nějakého zvláštního omezení, je lepší volit rozměrnější kout. Užší sprchový kout bude ve velké koupelně působit ještě menší. Navíc širší kout nabídne lepší manipulaci.


Typ dveří – posuvné a klasické

Při výběru správného sprchového koutu je potřeba také zapřemýšlet i o typu otvírání dveří. Praktické jsou posuvné. U nich není nutné řešit okolí, je možno takový sprchový kout umístit prakticky kamkoli. Posuvné dveře se zasunou do stěn. Jsou tak ideálním řešením pro malé prostory. U typů dvířek, které se otvírají klasickým způsobem, je pak nutné zvážit stranu, na kterou se budou dvířka otvírat, zda dovnitř, nebo ven. Druhé jmenované jsou pro užívání sprchového koutu pohodlnější. Ale jestliže je koupelna omezená menším prostorem, může být neuvážená koupě špatnou volbou. Dveře se nemusí dát otevřít do plného prostoru.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: koupelna, sprcha

 

Související články

Jaké jsou dnes sprch…

Vanička sprchového koutu Nejen tvar, ale i provedení vaničky…

Jaká jsou dnes umyva…

Hranatá umyvadla mají styl Moderní jsou dnes i komplementy do…

Jaké jsou dnes toale…

Rohové police a poličky V koupelně, zejména pak ve sprše a u…

8 tipů podle čeho vy…

Kohoutek umyvadlo foto autor Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 5: Masážní hlavice Moderní sprchový kout nesmí postrádat…