8 tipů, jak vybrat granitový dřez 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Tip 1: Orientace v granitových dřezech

Základem granitových dřezů jsou směsi drcené žuly, akrylátového pojiva a barviva, přičemž samotná žula dělá minimálně 80% směsi. Vzniklá směs se lije do kovové formy se zvláštní úpravou a následně se vystavuje hodně vysokým teplotám. Poté vzniká dřez s vysokou odolností a dlouhou životností.


Tip 2: Rozmanitá nabídka granitových dřezů

Granitové dřezy se ovšem také vyrábějí levnější technologií, kdy se využívá polyesterového pojiva a jiný způsob výroby – používání laminátových forem. Tyto dřezy nemají nejvyšší odolnost proti vrypu nebo chemickému působení. Avšak připouští se dlouhodobé užívání, když se s dřezem dobře zachází.

Tip 3: Granitový dřez s vaničkou

Granitový dřez s vaničkou nepotřebuje mnoho prostoru a navíc nabízí možnost odkapávání nádobí. Nádobí se myje bez problémů díky konstrukci. Využijete ho hlavně do menších kuchyní, nebo tam, kde už máte myčku na nádobí a potřebujete jen sem tam něco opláchnout.


Tip 4: Různé provedení a tvary

Granitové dřezy s vaničkou jsou nabízeny v různých tvarech a provedeních. Výhodou je, že se hodí do všech druhů kuchyní. Granit má jedinečné vlastnosti, kam patří hlavně nenáročná údržba a dlouhá životnost. Chcete-li pohodlí a kvalitní zboží, určitě neprohloupíte s granitovým dřezem.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyně, kuchyňský kout

 

Související články

Jaké jsou dnes dřezy…

Nerezové dřezy jsou klasikou Kuchyňský dřez nemusí být jen fádní,…

Vybíráme a porovnává…

Rod dum autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Plynový sporák Plynové sporáky patří ke stále velice oblíbeným…

Jaké jsou dnes kuchy…

Účelné především Moderní kuchyňské linky jsou především plně…

Jaké jsou dnes rychl…

Zaskleny balkon autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Porcelánová konvice Sencor SWK 7001 Retro styl momentálně vládne…