8 tipů, jak vybrat granitový dřez 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Tip 1: Orientace v granitových dřezech

Základem granitových dřezů jsou směsi drcené žuly, akrylátového pojiva a barviva, přičemž samotná žula dělá minimálně 80% směsi. Vzniklá směs se lije do kovové formy se zvláštní úpravou a následně se vystavuje hodně vysokým teplotám. Poté vzniká dřez s vysokou odolností a dlouhou životností.


Tip 2: Rozmanitá nabídka granitových dřezů

Granitové dřezy se ovšem také vyrábějí levnější technologií, kdy se využívá polyesterového pojiva a jiný způsob výroby – používání laminátových forem. Tyto dřezy nemají nejvyšší odolnost proti vrypu nebo chemickému působení. Avšak připouští se dlouhodobé užívání, když se s dřezem dobře zachází.

Tip 3: Granitový dřez s vaničkou

Granitový dřez s vaničkou nepotřebuje mnoho prostoru a navíc nabízí možnost odkapávání nádobí. Nádobí se myje bez problémů díky konstrukci. Využijete ho hlavně do menších kuchyní, nebo tam, kde už máte myčku na nádobí a potřebujete jen sem tam něco opláchnout.


Tip 4: Různé provedení a tvary

Granitové dřezy s vaničkou jsou nabízeny v různých tvarech a provedeních. Výhodou je, že se hodí do všech druhů kuchyní. Granit má jedinečné vlastnosti, kam patří hlavně nenáročná údržba a dlouhá životnost. Chcete-li pohodlí a kvalitní zboží, určitě neprohloupíte s granitovým dřezem.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyně, kuchyňský kout

 

Související články

Vybíráme a porovnává…

Sporak autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Plynová trouba Plynová trouba se nepovažuje jako ideální řešení…

Jaké jsou dnes kuchy…

Účelné především Moderní kuchyňské linky jsou především plně…

Vybíráme a porovnává…

Panelak zatepleny autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Elektrický sporák Elektrické sporáky seženete s vyvýšenými plotýnkami…

Jaké jsou dnes rychl…

Zaskleny balkon autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Porcelánová konvice Sencor SWK 7001 Retro styl momentálně vládne…