8 tipů, jak vybrat granitový dřez 2/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Tip 5: Odlišení pravého akrylátového granitu od polyesterového

U polyesterových dřezů se používá více granitové hmoty, což se projevuje po osazení dřezu do pracovní desky. Akrylátové dřezy vystupují cca 6 mm nad desku, polyesterové dřezy mají okraj nad 10 mm. Polyesterové dřezy mají otvory na baterii apod. už z výroby, akrylátové granity se vyrábějí podle kuchyně nebo na přání zákazníka.


Tip 6: Značka dřezu

U granitového dřezu nezáleží příliš na značce, protože se od sebe nijak extra neodlišují. Rozhoduje především cena, design, rozměry vaničky a užitná hodnota dřezu. Na výběru ale záleží při rozhodování mezi dřezy z polyesterových granitů, které mohou mít nízkou kvalitu.

Tip 7: Tmavý granitový dřez

Pravdou je, že na tmavém granitovém dřezu neuvidíte každou nečistotu. Z granitu si avšak můžete dopřát různé barvy a tvary dřezů. Nádherně ho tedy sladíte s vaší kuchyňskou deskou.


Tip 8: Snadná údržba granitových dřezů

V porovnání s nerez dřezy má granitový výhodu v tom, že nepotřebuje žádné leštění. Navíc nemá problémy s odoláváním vysokým teplotám do 280°C.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyně, kuchyňský kout

 

Související články

Jaké jsou dnes dřezy…

Tvary kuchyňských dřezů Klasické kuchyňské dřezy zahrnují jak…

Jaké jsou dnes rychl…

Zaskleny balkon autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Porcelánová konvice Sencor SWK 7001 Retro styl momentálně vládne…

8 tipů, jak vybrat g…

Panelak lodzie autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Orientace v granitových dřezech Základem granitových…

Vybíráme a porovnává…

Sporak autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Plynová trouba Plynová trouba se nepovažuje jako ideální řešení…