Jaké jsou dnes dřezy 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Nerezové dřezy jsou klasikou

Kuchyňský dřez nemusí být jen fádní, nerezové. Na současném trhu je množství variant, které se dají aplikovat v kuchyních. Nicméně pravdou je to, že nerezový dřez je tím, s čím většina lidí automaticky počítá. Často totiž lidé ani nepřemýšlí o tom, že by mohl být jiný kuchyňský dřez, než ten nerezový. Důvode je především odolnost materiálu před vnějšími vlivy. Nerez je nejen odolných proti korozi, ale i snese mnoho jiných přípravků, či teploty. Nerezový džez je jistou klasikou, která je ve většině kuchyní dnešní doby. Je to i tím, že pořizovací cena je příznivá a dostupná prakticky pro kohokoli a tak podporuje prodej nerezových dřezů a současně i výrobu. Existuje tak mnoho variant nerezových dřezů do kuchyně, rozlišují se podle provedení, tvaru, uzpůsobení i hloubky aj.Granitové dřezy mají budoucnost

Do moderních kuchyní se však v poslední době dost často umisťují granitové dřezy. Jsou sice o poznání dražší, co se týče pořizovací ceny, ale za to mají řadu výhod. Jednou z hlavních výhod granitového dřezu je především jeho údržba, protože na rozdíl od nerezu na něm není vidět usazená voda, uschlé kapky a není ho potřeba neustále leštit, aby vypadal čistě. Další podstatnou výhodou granitového dřezu je jeho sladění s interiérem. Existuje několik barevného provedení, takže výběr se může provádět právě podle souladu s typem a barevným tónem kuchyně. Granitový dřez je současně materiálem odolným, snese vysoké, tak nízké teploty. Udržuje svoji stálost barev, ale i tvar kuchyňského dřezu. Navíc je možno granitový dřez prodloužit s pracovní deskou v jedné barvě. Doladí se tak celkové provedení kuchyně.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyně, kuchyňský kout

 

Související články

Vybíráme a porovnává…

Panelak zatepleny autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Elektrický sporák Elektrické sporáky seženete s vyvýšenými plotýnkami…

Vybíráme a porovnává…

Sporak autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Plynová trouba Plynová trouba se nepovažuje jako ideální řešení…

8 tipů, jak vybrat g…

Panelak lodzie autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Orientace v granitových dřezech Základem granitových…

Jaké jsou dnes dřezy…

Tvary kuchyňských dřezů Klasické kuchyňské dřezy zahrnují jak…