Jaké jsou dnes dřezy 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Nerezové dřezy jsou klasikou

Kuchyňský dřez nemusí být jen fádní, nerezové. Na současném trhu je množství variant, které se dají aplikovat v kuchyních. Nicméně pravdou je to, že nerezový dřez je tím, s čím většina lidí automaticky počítá. Často totiž lidé ani nepřemýšlí o tom, že by mohl být jiný kuchyňský dřez, než ten nerezový. Důvode je především odolnost materiálu před vnějšími vlivy. Nerez je nejen odolných proti korozi, ale i snese mnoho jiných přípravků, či teploty. Nerezový džez je jistou klasikou, která je ve většině kuchyní dnešní doby. Je to i tím, že pořizovací cena je příznivá a dostupná prakticky pro kohokoli a tak podporuje prodej nerezových dřezů a současně i výrobu. Existuje tak mnoho variant nerezových dřezů do kuchyně, rozlišují se podle provedení, tvaru, uzpůsobení i hloubky aj.Granitové dřezy mají budoucnost

Do moderních kuchyní se však v poslední době dost často umisťují granitové dřezy. Jsou sice o poznání dražší, co se týče pořizovací ceny, ale za to mají řadu výhod. Jednou z hlavních výhod granitového dřezu je především jeho údržba, protože na rozdíl od nerezu na něm není vidět usazená voda, uschlé kapky a není ho potřeba neustále leštit, aby vypadal čistě. Další podstatnou výhodou granitového dřezu je jeho sladění s interiérem. Existuje několik barevného provedení, takže výběr se může provádět právě podle souladu s typem a barevným tónem kuchyně. Granitový dřez je současně materiálem odolným, snese vysoké, tak nízké teploty. Udržuje svoji stálost barev, ale i tvar kuchyňského dřezu. Navíc je možno granitový dřez prodloužit s pracovní deskou v jedné barvě. Doladí se tak celkové provedení kuchyně.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyně, kuchyňský kout

 

Související články

Jaké jsou dnes rychl…

Zaskleny balkon autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Porcelánová konvice Sencor SWK 7001 Retro styl momentálně vládne…

Jaké jsou dnes kuchy…

Účelné především Moderní kuchyňské linky jsou především plně…

Vybíráme a porovnává…

Panelak zatepleny autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Elektrický sporák Elektrické sporáky seženete s vyvýšenými plotýnkami…

8 tipů, jak vybrat g…

Panelak lodzie autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Orientace v granitových dřezech Základem granitových…