Jaké jsou dnes kuchyňské linky 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Účelné především

Moderní kuchyňské linky jsou především plně účelné. Mohou být v různém provedení a stylu, ale nejdůležitější je, že každé místo v kuchyni bude užitečně využito. Naštěstí jsou pryč doby, kdy pistola jen pár prototypů kuchyňských linek, a musely se nějakým způsobem zakomponovat do prostoru kuchyně. Dnes je to obráceně. Podle prostoru se řeší kuchyňská linka. Jen možno si ji sestavit dle vlastních sil, zakoupením jednotlivých komponentů, anebo pro méně zručné je jistotou sestavení kuchyňské linky na míru od dodavatele kuchyní. Tak bude využit celý prostor naplno.


Rozdělení kuchyně na spodní a vrchní

Ať už jde o kuchyňskou linku prakticky jakoukoli, platí obecné pravidlo, že je rozdělena na spodní a vrchní část. Spodní část by se převážně měla skládat ze skříněk vysouvacích, šuplíkových a vrchní část mít klasická dvířka, police. Otvírání je pak na rozhodnutí majitele a také podle účelnosti. Takto bude kuchyňská linka přehlednější a lépe se v ní bude pracovat.


Velké pracovní desky

Každý, kdo jednou vařil, připravoval složitější pokrm, či dokonce několika-chodové menu, nejspíš zažil situaci, kdy potřebuje více prostoru na pracovní desce, ale není již kam uhnout. Na toto myslí současní designéři kuchyní a diktují trendy, které zahrnují rozlehlé pracovní desky, ke kterým je přístup z obou stran.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyňský kout, kuchyně

 

Související články

8 tipů, jak vybrat g…

Panelak lodzie autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Orientace v granitových dřezech Základem granitových…

Jaké jsou dnes dřezy…

Tvary kuchyňských dřezů Klasické kuchyňské dřezy zahrnují jak…

Vybíráme a porovnává…

Rod dum autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Plynový sporák Plynové sporáky patří ke stále velice oblíbeným…

Jaké jsou dnes dřezy…

Nerezové dřezy jsou klasikou Kuchyňský dřez nemusí být jen fádní,…