Jaké jsou dnes kuchyňské linky 2/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Správné osvětlení

V dnešní době se také klade důraz na správné osvětlení. V kuchyni tak nestačí jedno stropní světlo, a případně pár zářivek po stranách. Důležité je, mít osvětlenou celou pracovní plochu. Aplikují se závěsné lampy, které mají silné záření, přímo v kuchyňské lince jsou zabudovány podlouhlé zářivky a na stropě pak několik bodových světel. V moderní kuchyni je světlo a prakticky neexistuje stín.


Barvy moderních kuchyní

Experimenty s barevnými kuchyňskými linkami pominuly. Momentálně se spíše výběr soustředí na odstíny hnědé, béžové, tedy přírodní, nejčastěji pak vzhled dřeva, ale i použití bílé a černé se často vidí. Je to především pro to, že takto barevně vyladěná kuchyňská linka pak snese různá barevná provedení doplňků. Snáze se kombinují, a pakliže se barevné provedení kuchyňské linky po čase omrzí, je možno výměnou barevných doplňků snadno změnit.


Chytré spotřebiče

Do moderní kuchyně patří chytré kuchyňské spotřebiče. Upozorňují nejen na teplotu, ale třeba i to, jaké potraviny chybí a dochází. To je moderní kuchyňská linka, která se prakticky sama o sebe postará, občas sama řekne, co schází.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyňský kout

 

Související články

Vybíráme a porovnává…

Sporak autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Plynová trouba Plynová trouba se nepovažuje jako ideální řešení…

Vybíráme a porovnává…

Panelak zatepleny autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Elektrický sporák Elektrické sporáky seženete s vyvýšenými plotýnkami…

Jaké jsou dnes dřezy…

Tvary kuchyňských dřezů Klasické kuchyňské dřezy zahrnují jak…

Jaké jsou dnes dřezy…

Nerezové dřezy jsou klasikou Kuchyňský dřez nemusí být jen fádní,…