Návod na montáž myčky - dokončení

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Nastavení síly pružiny zvedání dvířek

S ohledem na použitý materiál krycí desky dveří se odliší i její váha. Síla pružiny určené k zavírání dvířek se nastaví pomocí otáčení šroubů. Na spodní straně myčky v přední části by se měla nastavit takovým způsobem, aby dveře držely v otevřené poloze a jakmile se nadzvednou, snadno se zavřou.


Připojení odtokové hadice

Odtokovou hadici připojíte do odtokové trubky, která má průměr 40 mm s průduchem. Lze použít také adaptér umožňující vypuštění do vany či umyvadla. Adaptér perfektně upevněte, aby se neuvolnil a voda se nevylila na zem. Dá se použít i boční hubice sifonu použitého dřezu či umyvadla.

Zajištění odtoku vody

Hadice se musí připevnit na spodní stranu pracovní desky. Takto se zamezí odtékání vody z dřezu či z umyvadla do myčky. Konec odtokové hadice je ideální umístit do výšky 400 – 1000 mm. Konec hadice se neponořuje do vody, protože by mohlo dojít k nežádoucímu zpětnému toku vody do myčky.


Připojení přívodu vody

Před připojením přívodní hadice k vodovodu zkontrolujte tlak vody. Myčka se připojuje ke studené nebo k horké vodě max. 60°. Přívodní hadice se připojí k vodovodnímu kohoutku se závitem.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyně, kuchyňský kout, rady a tipy, návody, myčka

 

Související články

Jaké jsou dnes kuchy…

Účelné především Moderní kuchyňské linky jsou především plně…

Návod na montáž myčk…

Sporak autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Příprava pro instalaci myčky Myčka by měla být zapojena odborníkem.…

Vybíráme a porovnává…

Rod dum autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Plynový sporák Plynové sporáky patří ke stále velice oblíbeným…

8 tipů, jak vybrat g…

Panelak lodzie autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Orientace v granitových dřezech Základem granitových…