Návod na montáž myčky - první část

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Příprava pro instalaci myčky

Myčka by měla být zapojena odborníkem. Údaje určené pro přítok a odtok vody, parametry elektrické sítě musí být v souladu s údaji v montážních pokynech. Je nutné zajistit dostatečně velký prostor pro zasunutí pod pracovní desku. Není potřeba dělat úpravy okolního nábytku.


Potřebné rozměry pro vestavěnou myčku

Pro myčky o šířce 60 cm počítejte s potřebnou mezerou ve světlé šířce 60 cm. Úzkým myčkám stačí mezera o světlé šířce 45cm. Podstavná výška je minimálně 815 mm, ale může být i jiná s ohledem na výrobce – například u myček XL. Ve většině případů mají myčky hloubku 54-55 cm, proto je potřeba mít volno pro zasunutí myčky ke zdi.

Ventil a napojení

Ventil si připravte ve vzdálenosti do 50 cm od myčky, aby mohlo dojít k napojení na vodovodní řád. U novostaveb je odpad vyřešen samostatným sifonem ve zdi, anebo je možná také odbočka v sifonu dřezu, kam se napojí odpadní hadice.


Připevnění držadla

Připravte si krycí desku a na ni připevněte držadlo, aby upevňovací šrouby měly zapuštěnou hlavu a nekoukaly ze zadní části krycí desky. Do otvorů s průměrem dva milimetry namontujte závěsy a vytvořený celek nasaďte na dvířka od myčky.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyně, kuchyňský kout, návody, myčka

 

Související články

Vybíráme a porovnává…

Panelak zatepleny autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Elektrický sporák Elektrické sporáky seženete s vyvýšenými plotýnkami…

Jaké jsou dnes dřezy…

Tvary kuchyňských dřezů Klasické kuchyňské dřezy zahrnují jak…

8 tipů, jak vybrat g…

Trouba elektricka autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 5: Odlišení pravého akrylátového granitu od polyesterového U…

Návod na montáž myčk…

Nastavení síly pružiny zvedání dvířek S ohledem na použitý materiál…