Návod na montáž myčky - první část

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Příprava pro instalaci myčky

Myčka by měla být zapojena odborníkem. Údaje určené pro přítok a odtok vody, parametry elektrické sítě musí být v souladu s údaji v montážních pokynech. Je nutné zajistit dostatečně velký prostor pro zasunutí pod pracovní desku. Není potřeba dělat úpravy okolního nábytku.


Potřebné rozměry pro vestavěnou myčku

Pro myčky o šířce 60 cm počítejte s potřebnou mezerou ve světlé šířce 60 cm. Úzkým myčkám stačí mezera o světlé šířce 45cm. Podstavná výška je minimálně 815 mm, ale může být i jiná s ohledem na výrobce – například u myček XL. Ve většině případů mají myčky hloubku 54-55 cm, proto je potřeba mít volno pro zasunutí myčky ke zdi.

Ventil a napojení

Ventil si připravte ve vzdálenosti do 50 cm od myčky, aby mohlo dojít k napojení na vodovodní řád. U novostaveb je odpad vyřešen samostatným sifonem ve zdi, anebo je možná také odbočka v sifonu dřezu, kam se napojí odpadní hadice.


Připevnění držadla

Připravte si krycí desku a na ni připevněte držadlo, aby upevňovací šrouby měly zapuštěnou hlavu a nekoukaly ze zadní části krycí desky. Do otvorů s průměrem dva milimetry namontujte závěsy a vytvořený celek nasaďte na dvířka od myčky.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyně, kuchyňský kout, návody, myčka

 

Související články

Jaké jsou dnes rychl…

Zaskleny balkon autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Porcelánová konvice Sencor SWK 7001 Retro styl momentálně vládne…

Návod na montáž myčk…

Nastavení síly pružiny zvedání dvířek S ohledem na použitý materiál…

Výhody indukční varn…

Moderní způsob ohřevu Indukční varné desky můžete s přehledem…

Jaké jsou dnes kuchy…

Účelné především Moderní kuchyňské linky jsou především plně…