Vybíráme a porovnáváme - elektrická nebo plynová trouba 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Plynová trouba

Plynová trouba se nepovažuje jako ideální řešení na pečení koláčů, buchet a jiných druhů moučníků. Vložené pokrmy se totiž ohřívají od spodní části, což vede ke spálení odspoda a nedopečení z vrchní části.


Možnost regulace správné teploty není moc dobře možná a často se nedocílí potřebné teploty.

Plynová trouba nemá teplo rozděleno rovnoměrně a ani se dobře nereguluje. Je známo, že v troubě na plyn se tvoří vlhké prostředí, které není zrovna ideální k pečení cukroví a jiných laskominek. Naopak ho oceníte, když budete připravovat maso, které se nebude tolik vysoušet.


Pořizovací cena je v porovnání s elektrickými nízká, stejně jako provozní náklady. Uvnitř trouby se však nedočkáte dobrého rozvádění tepla. Jestliže si pořídíte celoplynové sporáky s troubou, bývají opatřeny keramickou vrstvou ve všech částech pečící trouby, která je velice účinná a snižuje vznik nečistot již při samotném pečení.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyně, kuchyňský kout

 

Související články

8 tipů, jak vybrat g…

Panelak lodzie autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Orientace v granitových dřezech Základem granitových…

Jaké jsou dnes rychl…

Zaskleny balkon autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Porcelánová konvice Sencor SWK 7001 Retro styl momentálně vládne…

Jaké jsou dnes dřezy…

Nerezové dřezy jsou klasikou Kuchyňský dřez nemusí být jen fádní,…

Výhody indukční varn…

Moderní způsob ohřevu Indukční varné desky můžete s přehledem…