Vybíráme a porovnáváme - elektrická nebo plynová trouba 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Plynová trouba

Plynová trouba se nepovažuje jako ideální řešení na pečení koláčů, buchet a jiných druhů moučníků. Vložené pokrmy se totiž ohřívají od spodní části, což vede ke spálení odspoda a nedopečení z vrchní části.


Možnost regulace správné teploty není moc dobře možná a často se nedocílí potřebné teploty.

Plynová trouba nemá teplo rozděleno rovnoměrně a ani se dobře nereguluje. Je známo, že v troubě na plyn se tvoří vlhké prostředí, které není zrovna ideální k pečení cukroví a jiných laskominek. Naopak ho oceníte, když budete připravovat maso, které se nebude tolik vysoušet.


Pořizovací cena je v porovnání s elektrickými nízká, stejně jako provozní náklady. Uvnitř trouby se však nedočkáte dobrého rozvádění tepla. Jestliže si pořídíte celoplynové sporáky s troubou, bývají opatřeny keramickou vrstvou ve všech částech pečící trouby, která je velice účinná a snižuje vznik nečistot již při samotném pečení.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyně, kuchyňský kout

 

Související články

Jaké jsou dnes dřezy…

Tvary kuchyňských dřezů Klasické kuchyňské dřezy zahrnují jak…

Jaké jsou dnes kuchy…

Účelné především Moderní kuchyňské linky jsou především plně…

Vybíráme a porovnává…

Panelak zatepleny autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Elektrický sporák Elektrické sporáky seženete s vyvýšenými plotýnkami…

Jaké jsou dnes rychl…

Zaskleny balkon autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Porcelánová konvice Sencor SWK 7001 Retro styl momentálně vládne…