Vybíráme a porovnáváme - elektrický nebo plynový sporák 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Plynový sporák

Plynové sporáky patří ke stále velice oblíbeným variantám z několika důvodů. Především se pojí s nízkou spotřebou plynu a nízkými náklady na provoz. Dobré je, že se snížení teploty projeví okamžitě a není třeba počítat s žádnou časovou prodlevou, než dojde k „vychladnutí" plotýnky.


Jde o spotřebiče s velmi citlivou regulovatelností teploty. Mezi nevýhody patří zejména to, že nejde o úplně nejbezpečnější možnost, protože se pracuje s otevřeným ohněm a uživatelé se vystavují vyššímu riziku. Obecně platí, že cenové rozdíly používání plynových a elektrických sporáků nejsou nijak značné v běžných domácnostech. Tam, kde se vaří více, bude rozdíl vyšší, protože ceny elektriky mají vyšší rozsahy.


Problémy nastávají u plynové trouby, kde se hůře peče. Ohřívání totiž probíhá od spodní části, takže například buchty a koláče se často připálí ještě v době, kdy nejsou na vrchní části dopečené. Požadovaná teplota nejde přesně nastavit. V troubě na plyn se vytváří vlhko, což nesnese cukroví, ale naopak pečení masa je výborné řešení.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyně, kuchyňský kout

 

Související články

8 tipů, jak vybrat g…

Panelak lodzie autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Orientace v granitových dřezech Základem granitových…

Vybíráme a porovnává…

Sporak autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Plynová trouba Plynová trouba se nepovažuje jako ideální řešení…

Výhody indukční varn…

Moderní způsob ohřevu Indukční varné desky můžete s přehledem…

Jaké jsou dnes dřezy…

Nerezové dřezy jsou klasikou Kuchyňský dřez nemusí být jen fádní,…