Vybíráme a porovnáváme - elektrický nebo plynový sporák 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Plynový sporák

Plynové sporáky patří ke stále velice oblíbeným variantám z několika důvodů. Především se pojí s nízkou spotřebou plynu a nízkými náklady na provoz. Dobré je, že se snížení teploty projeví okamžitě a není třeba počítat s žádnou časovou prodlevou, než dojde k „vychladnutí" plotýnky.


Jde o spotřebiče s velmi citlivou regulovatelností teploty. Mezi nevýhody patří zejména to, že nejde o úplně nejbezpečnější možnost, protože se pracuje s otevřeným ohněm a uživatelé se vystavují vyššímu riziku. Obecně platí, že cenové rozdíly používání plynových a elektrických sporáků nejsou nijak značné v běžných domácnostech. Tam, kde se vaří více, bude rozdíl vyšší, protože ceny elektriky mají vyšší rozsahy.


Problémy nastávají u plynové trouby, kde se hůře peče. Ohřívání totiž probíhá od spodní části, takže například buchty a koláče se často připálí ještě v době, kdy nejsou na vrchní části dopečené. Požadovaná teplota nejde přesně nastavit. V troubě na plyn se vytváří vlhko, což nesnese cukroví, ale naopak pečení masa je výborné řešení.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyně, kuchyňský kout

 

Související články

Jaké jsou dnes dřezy…

Nerezové dřezy jsou klasikou Kuchyňský dřez nemusí být jen fádní,…

Jaké jsou dnes dřezy…

Tvary kuchyňských dřezů Klasické kuchyňské dřezy zahrnují jak…

Jaké jsou dnes rychl…

Zaskleny balkon autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Porcelánová konvice Sencor SWK 7001 Retro styl momentálně vládne…

Výhody indukční varn…

Moderní způsob ohřevu Indukční varné desky můžete s přehledem…