Jaké jsou dnes rošty do postele 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Druhy postelových roštů

Na posteli by se šetřit nemělo. V průměru stráví běžný jedince v lůžku asi třetinu života. A navíc i to, jak se kdo vyspí, může ovlivnit celý následující den. Špatný výběr postele a jejího vybavení je rozhodující jak pro kvalitu spánku, ale i života. A navíc je zapotřebí vědět, že důležitou součástí postele je matrace, ale také rošt. Pokud se nezvolí vhodný, odpovídající potřebám, pak se vše může projevit právě omezeným zdravím, bolestí hlavy, zad a jinými obtížemi. Postelový rošt je potřeba vybrat tak, aby seděl dobře i s matrací. Dobré je také vybírat spolu.


Jaké jsou v současnosti postelové rošty

Volba mezi pevným a pružným roštem

V základě se rozdělují rošty na ty pevné, a na pružné. První jmenované jsou ze dřeva a nejčastěji bývají již součástí hotové postele. Pevné rošty jsou silné. Při výběru samotného pevného roštu je zapotřebí věnovat pozornost vzdálenosti jednotlivých lamel od sebe. Protože je rošt pevný, lamely se neprohýbají, je důležité, aby vzdálenost mezi nimi nebyla více než 4 cm. To zachová matraci déle schopnou užitku.


Pružné lamely

Pevné lamely postelového roštu jsou vyráběny ze smrkového dřeva, která je pevné. Kdežto lamely pružné u postelového roštu jsou z umělé hmoty, umělých materiálu. Ty jsou vyvinuty tak, aby dostatečně pružily a tak poskytovaly potřebný komfort. Výhodou pružnosti lamel u postelového roštu je i zachování stability a životnosti matrace. Ta se právě díky prohnutí lamel uzpůsobuje tvaru a tak kopíruje tvar matrace.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: ložnice, postel

 

Související články

Jaké je dnes povleče…

Krepové povlečení Pokud jde o praktičnost, je krepové povlečení…

Jaké jsou dnes rošty…

Pevné rošty Postelové rošty jsou pak pevné, ať už jsou s lamelami…

Jaké je dnes povleče…

Podle velikosti Rozměrů dnešního povlečení je několik. Je to…

Jaké jsou dnes manže…

Společná matrace či každá zvlášť? Při výběru manželské postele…