Jaké jsou dnes závěsy 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Lehké, jednoduché a dekorativní

Závěsy v dnešní době již nejsou nutně používány pro zatemnění, jako stínící technika, ale často už jako dekorace, z estetického důvodu. Proto dnes není kladen důraz na to, aby byl závěs striktně zatemňovací. Upustilo se tak od tmavých barev a těžkých materiálů, závěsy jsou často světlé, lehké a i průsvitné. Kombinují se stylem záclony. Závěsy jsou v dnešní době spíše dekorací, než stínícím prvkem, takže je možno dovolit téměř cokoli. V zásadě i tak by měl být závěs částečně zastiňovací.Zatemňovací

To, že již nejsou závěsy výhradně stínící technikou ještě neznamená, že tak tomu nemůže být. Stále jsou moderní i čistě zatemňovací závěsy, zvláště ve stylových interiérech. Zatemňovací závěs je pevný, silný a z tmavé textilie. Obvykle má i tu funkci, pokud je dost pevný, že souží částečně i jako zateplení. Eliminuje únik tepla z domu ven a naopak. Občas se proto takový závěs umisťuje do míst, kde je častý kontakt s průvanem, jako jsou vchodové dveře aj. Zatemňovací závěsy jsou těžké, potřebují také stabilní a pevnou garnýž na zavěšení.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: bydlení, interiéry, okna

 

Související články

Jak udělat byt origi…

Když se nad tématem, jak udělat byt originální, zamyslíte, možná…

Tipy, jak opravit ok…

Okno autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Okno tvoří celkový ráz domu nebo bytu, podle čistého okna poznáte,…

Tipy pro rolety a ža…

Rodinne domy autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Žaluzie do střešních oken Nové druhy žaluzií do střešních…

Tipy na interiérové …

Rodinny dum kostka autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Laminované dveře Laminované dveře s povrchem CPL…