Jaké jsou dnes závěsy 2/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Japonské závěsy

Populární se v posledních letech staly japonské závěsy. Ty jsou tvořeny několika pruhy látky, jež jsou ve spodní a vrchní části u úchytu vyztuženy. Tím udržují formu závěsu. Jednotlivé pruhy se přes sebe mohou křížit. Je to v závislosti na umístění jednotlivých částí závěsu, protože japonský závěs je běžně tvořen ze dvou vrstev, respektive částí umístěných ve dvou řadách. To činí z japonského závěsu estetický prvek do moderních domácností. Japonský závěs se hodí nejen na běžná okna, ale především na francouzská a také ke dveřím na terasu a podobě.


Crashovaný závěs

Speciální provedení závěsů do interiérů jsou tak zvané crashované závěsy. Název vychází z provedení látky, která je jakoby zmačkaná. Závěs je tak zajímavou dekorací i do jednoduchých interiérů, kterým dodá správný šmrnc. Ideální volba pro poněkud fádní místa. Crashované závěs mohou být jednoduché, v jedné barvě, anebo se vzorem. Záleží spíše na volbě jedince a také kombinace se záclonou i celkovým interiérem.


Dětské závěsy

Do dětských pokojů patří veselé a hravé motivy i na závěsy. Dětské závěsy jsou lehké, obvykle krátké, zastiňující pouze část okenní tabule. Pro hry dětí totiž nejsou dlouhé, na podlahu sahající závěsy vhodnou alternativou. Závěsy do dětských pokojů lze vybrat podle oblíbené pohádkové postavičky, anebo podle provedení a vlastního vkusu.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: bydlení, okna

 

Související články

Tipy pro rolety a ža…

Rodinne domy autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Žaluzie do střešních oken Nové druhy žaluzií do střešních…

8 rad pro čištění a …

Panelak vchod autor Pavel Hanzal (c).jpg

Čištění oken nepatří mezi příliš oblíbené činnosti. Právě proto…

Návod v 8 krocích na…

Rodinne domy autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Montáž střešního okna s vlnitým lemováním Nejprve se vrhněte…

8 rad pro čištění a …

Rod dum autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Zbývající 4 rady pro čistění a mytí oken.  5. Kvalitní…