Jaké jsou dnes sedací soupravy 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Jednoduchost jako hlavní vlastnost

Trendy v oblasti sedacích souprav jsou různé, mají však společného jmenovatele a to je jednoduchost. Tvary jsou v jednoduchém provedení, bez nějakého významného zdobení, lemů nebo dokonce kanýrů. Klade se důraz na jednoduchý tvar, bez nadměrného vyztužení. Pro efekt se používají doplňkové polštáře, které se tak dají podle potřeb posunout, oddělat, nebo skládat na sebe.


Důmyslné provedení

Monstrózní pohovky, které zabíraly v minulosti polovinu obývacích pokojů, jsou dávno pasé. Momentálně vládne trendům jednoduchost, a plné využité každého prostoru. To využijí lidé, kteří si rádi pře sezení na pohovce počtou, nebo potřebují odložit jinou věc, například hrnek s nápojem. Jsou sedací soupravy, které mají v bocích menší police, prostor tak lze využít právě na odkládání věcí nebo jako knihovnu.


Barvy budou dominovat

Kombinace šedé a bílé, případně šedé a černé je často vidět na moderních sedacích soupravách. Je to z jednoho prostého důvodu – odstíny od bílé, přes šedou až po černou, popřípadě hnědé a béžové, se velice dobře kombinují s jinými barvami. Jsou to barvy spíše neutrální, takže se snesou ve většině interiérů. Na trhu se však objevují i kousky, které zcela zatracují výše uvedené tvrzení. Ostře červené sedací soupravy nebo pohovky sytě růžové, mají své horlivé příznivce, či odpůrce.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: obývací pokoj, sedačka

 

Související články

8 tipů jak vypadá mo…

Zaskleny balkon autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 5: Stěna do moderních pokojů Moderní obývací stěna s LED…

Jaké jsou dnes sedac…

Panelak vchod autor Pavel Hanzal (c).jpg

Sedací souprava tvaru L Nejprodávanějšími sedacími soupravami…

8 tipů jak vypadá mo…

Panelak vchod autor Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Moderní obývací stěna Moderní obývací stěna je praktická…

Jaké barvy se hodí d…

Licovky autor Pavel Hanzal (c).jpg

Otázka, jakou barvou vymalovat dětský pokoj je velmi důležitá.…