Jaké jsou dnes záclony 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Jednoduchost je stěžejní

Bohaté výšivky a ručně háčkované záclony jsou dneska spíše pro dobové interiéry. V dnešní době jsou záclony jednoduché, většinou i barevné, sladěné do tónu interiéru. Je to i tím, že jsou obvykle okna vybavena moderní stínicí technikou a záclony jsou tak jen jakýmsi doplňkem, ozdobou interiéru. Proto jsou většinou zcela jednoduché, občas doplněné nenápadnou stříbrnou nitkou, dodávající odlesk zácloně.Barevnost je vítaná

Naopak v čem je rozmanitost neutuchající, je barevnost jednoduchých záclon. Záclony se dnes vyrábí v mnoha odstínech i tónech. Jsou jak lesklé, nebo naopak matné. Barvy mohou být od jemných, pastelových, přes výrazné, až po tmavé. Výjimkou nejsou ani černé záclony. Ty pak ideálně v kombinaci se zlatou a zapadající do interiéru. Barevné záclony se dají pospolu kombinovat a velkou výhodou je i to, že jsou většinou prodávány jako úzké pruhy, na jedno běžné okno je jich tak potřeba více a to je prostor pro kombinaci několika barev.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: okna

 

Související články

Jaké jsou dnes záclo…

Geometrické vzory na záclonách Klasické bílé záclony se vzory…

Tipy pro rolety a ža…

Rodinne domy autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Žaluzie do střešních oken Nové druhy žaluzií do střešních…

Jaké jsou dnes závěs…

Lehké, jednoduché a dekorativní Závěsy v dnešní době již nejsou…

Jaké jsou dnes závěs…

Japonské závěsy Populární se v posledních letech staly japonské…