Tipy a návod pro lepení tapet nejenom v obývacím pokoji (1 část)

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Lepení tapet si každý může udělat sám vlastnoručně a o to větší z toho budete mít radost. Tapetování není jenom práce, ale i zábava.


1. Počítejte s rezervou

Pokud se pouštíte do tapetování, vždy počítejte s jistou rezervou, kupte si o roli navíc. Může se stát, že při aplikaci jednu z rolí poškodíte nebo že uděláte při výpočtech chybu a bude vám kousek tapety chybět. Pokud vám role zbyde, schovejte ji, vždy se může stát, že dojde k nechtěnému poškození. Rezervní tapeta se vám ještě může hodit.

2. Odstranění vzduchových bublin

I při sebelepší aplikaci tapety se obvykle stane, že se na určitých místech vytvoří vzduchové bubliny. Těch se zbavíte poměrně jednoduše. Vezměte si do rukou velmi ostrý nůž, lépe skalpe a místa s bublinami jednoduše propíchněte. Čistým suchým štětcem vzduch vytlačte a zahlaďtte.

3. Pozor na průvan a horka

Samotnou aplikaci tapet provádějte jen za předpokladu, že nejsou extrémní teploty. Aplikaci provádějte v chladnějším období, ideálně na podzim nebo na jaře, léto není vhodným obdobím k tapetování. Stejně tak si dejte pozor na průvan, při tapetování zavřete dveře a okna.


4. Očistěte podklad pod tapetami

Podklad, na který budete tapety pokládat, by měl být vždy čistý. Nezapomeňte zeď dobře očistit, klidně si vezměte i velmi jemný smirkový papír a drobný hrbolky na zdi zapravte. Tapety také nikdy nepokládejte na opadající omítku, stěna musí být suchá a nemastná.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: obývací pokoj, tapety

 

Související články

Tipy a návod pro lep…

Další várka tipů a rád pro lepení tapet svépomocí. 5. Kvalitní…

Jaké jsou dnes psací…

Psací stůl dětský s polohovací deskou Tvořivé dítě potěší psací…

Jaké jsou dnes sedac…

Recepce autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Jednoduchost jako hlavní vlastnost Trendy v oblasti sedacích…

8 tipů jak vypadá mo…

Zaskleny balkon autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 5: Stěna do moderních pokojů Moderní obývací stěna s LED…