Tipy a návod pro lepení tapet nejenom v obývacím pokoji (2 část a dokončení)

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Další várka tipů a rád pro lepení tapet svépomocí.


5. Kvalitní lepidlo

Pro kvalitní tapetování je třeba zvolit lepidlo vysoké kvality, můžeme vám doporučit např. lepidlo Taposa. Při lepení dávejte přednost hustšímu lepidlu, nanášejte podklad i samotnou tapetu. K aplikaci používejte štětec, vyhněte se nanášení velmi tlusté vrstvy.

6. Výběr kvalitní tapety

Na trhu existuje řada výrobců tapet. Ne všechny však vynikají dobrou kvalitou, některé se dokonce mohou trhat, při nanášení lepidla se vlnit a po nějaké době i blednout. Vždy proto vybírejte dražší tapety, u kterých je doložena dlouhotrvající stálost barev, měly by být také dvouvrstvé (těm se říká duplex).

7. Značení čar

Nikdy se nesnažte pokládat jednotlivé role tapet na zeď bez označení čar. Čárujte s maximální přesností, vezměte si k tomu olůvko, díky kterému budete mít čáru velmi přesnou. Nebojte se značit si čáry tužkou přímo na zeď, vždy je skryjí samotné tapety.


8. Pracujte vždy se stejnými tapetami

Pokud se chystáte tapetovat na víckrát, resp. doplňovat prostor dalšími tapetami, vždy volte tapety naprosto totožné. Liší se nejen tapety různých výrobců, jisté rozdíly mohou být také u tapet jiných výrobních řad. Proto raději nakupujte tapety najednou, včetně rezervní.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: obývací pokoj, tapety

 

Související články

Tipy a návod pro lep…

Hodiny keramicke autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Lepení tapet si každý může udělat sám vlastnoručně a o to…

Jaké jsou dnes sedac…

Recepce autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Jednoduchost jako hlavní vlastnost Trendy v oblasti sedacích…

Tapety dokážou zkráš…

Nad otázkou, jak dodat bydlení šmrnc, si láme hlavu mnoho lidí.…

8 tipů jak vypadá mo…

Zaskleny balkon autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 5: Stěna do moderních pokojů Moderní obývací stěna s LED…