Jak vybírat nábytek pro školáka a studenta, aby ho nebolely záda

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Správně vysoký stůl

Stůl ve správné výšce je rovněž velice důležitý, protože jinak se budete u nízkých nepřirozeně hrbit a naopak u vysokých budete přetěžovat ramena a krční svaly. Moc svěšená nebo zvednutá ramena se postarají o nepříjemné svalové napětí. Lokty umístěte trošku nad rovinu klávesnice od počítače.


Výběr židle

I nesprávná židle bude mít lví podíl na bolestech v zádech, proto si vybírejte dobře. K dalším problémům patří i bolesti svalů, kloubů a potíže s oběhovým systémem. Židle by měla být kvalitní a výškově nastavitelná. Výhodou je jistá tuhost konstrukce a pohyblivost.

Bezchybné posezení

I samotné posezení může být zdrojem problémů. Aby vás nebolela záda, můžete si dát mezi opěradlo a záda malý polštářek, zaručující prohnutí páteře přirozeným způsobem. Poradí i magazín o bydlení. Záda dále můžete podepřít v křížové oblasti, aby došlo k ulehčení sezení ve vzpřímené poloze.


Výška židle

Nastavení výšky židle je rovněž dost důležité. Při sezení by mělo lýtko svírat se stehnem 90°, chodidlo se musí celé dotýkat podlahy. Dotyk s podlahou musí být pohodlný a ne napjatý. Nohy nemohou viset volně, jinak by se příliš tlačilo na stehna a nohy by se dostatečně neprokrvovaly.
S problémem pomůže i podložka pod nohami.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: pr, bydlení, dětský pokoj, zdraví

 

Související články

Jaké jsou dnes psací…

Levné psací stoly, které nezaberou prostor Dítě, které se učí…

Jaké barvy se hodí d…

Licovky autor Pavel Hanzal (c).jpg

Otázka, jakou barvou vymalovat dětský pokoj je velmi důležitá.…

8 tipů jak vypadá mo…

Panelak vchod autor Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Moderní obývací stěna Moderní obývací stěna je praktická…

Jaké jsou dnes psací…

Psací stůl dětský s polohovací deskou Tvořivé dítě potěší psací…