Jaké jsou dnes sprchové kouty 2/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Vanička sprchového koutu

Nejen tvar, ale i provedení vaničky je nesmírně důležité zvážit při výběru. Nízké vaničky, prakticky ve stejné výšce jako podlaha jsou vhodné pro osoby s omezenou hybností, takže osoby starší, nebo ochrnuté, či po úraze, omezené v hybnosti. Pokud je okraj ve stejné výšce jako podlaha, zamezí to případným zakopnutím, nepříjemným úrazům. Naopak vaničky s vyšší podstavou mohou zase být vhodné na koupání děti, anebo domácích zvířat.Čirý nebo matný povrch

Stylově působí dobře zcela čirý povrch stěn sprchového koutu. Ale jen v případě, kdy se pravidelně a důkladně stěny koutu leští. Zaschlé kapky vody tvoří ne zrovna pěkný vzhled. Z toho důvodu je dobré volit praktický, matný povrch sprchového koutu, který se tak denně nemusí udržovat v dokonalém lesku. Ač vypadá čirá stěna výtečně, sebemenší kapka zhatí celkový dobrý dojem s designově propracovaného sprchového koutu.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: koupelna, sprcha

 

Související články

Jaké jsou dnes sprch…

Dekorace kameny autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Podle rozměru a tvaru Základ k rozměru sprchového koutu…

Jaké jsou dnes světl…

Musle vzor autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Několik typů světel Do koupelny je možno vybírat světla s různou…

Jaká jsou dnes umyva…

Hranatá umyvadla mají styl Moderní jsou dnes i komplementy do…

8 tipů podle čeho vy…

Koupelna_pohled na umyvadlo_autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 1: Materiál Kvalitní materiál je základem. Rámy se nejčastěji…