Návod na montáž myčky - dokončení

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Nastavení síly pružiny zvedání dvířek

S ohledem na použitý materiál krycí desky dveří se odliší i její váha. Síla pružiny určené k zavírání dvířek se nastaví pomocí otáčení šroubů. Na spodní straně myčky v přední části by se měla nastavit takovým způsobem, aby dveře držely v otevřené poloze a jakmile se nadzvednou, snadno se zavřou.


Připojení odtokové hadice

Odtokovou hadici připojíte do odtokové trubky, která má průměr 40 mm s průduchem. Lze použít také adaptér umožňující vypuštění do vany či umyvadla. Adaptér perfektně upevněte, aby se neuvolnil a voda se nevylila na zem. Dá se použít i boční hubice sifonu použitého dřezu či umyvadla.

Zajištění odtoku vody

Hadice se musí připevnit na spodní stranu pracovní desky. Takto se zamezí odtékání vody z dřezu či z umyvadla do myčky. Konec odtokové hadice je ideální umístit do výšky 400 – 1000 mm. Konec hadice se neponořuje do vody, protože by mohlo dojít k nežádoucímu zpětnému toku vody do myčky.


Připojení přívodu vody

Před připojením přívodní hadice k vodovodu zkontrolujte tlak vody. Myčka se připojuje ke studené nebo k horké vodě max. 60°. Přívodní hadice se připojí k vodovodnímu kohoutku se závitem.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: kuchyně, kuchyňský kout, rady a tipy, návody, myčka

 

Související články

Vybíráme a porovnává…

Rod dum autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Plynový sporák Plynové sporáky patří ke stále velice oblíbeným…

Vybíráme a porovnává…

Sporak autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Plynová trouba Plynová trouba se nepovažuje jako ideální řešení…

8 tipů, jak vybrat g…

Trouba elektricka autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Tip 5: Odlišení pravého akrylátového granitu od polyesterového U…

Jaké jsou dnes kuchy…

Účelné především Moderní kuchyňské linky jsou především plně…