Jaké jsou dnes závěsy 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Lehké, jednoduché a dekorativní

Závěsy v dnešní době již nejsou nutně používány pro zatemnění, jako stínící technika, ale často už jako dekorace, z estetického důvodu. Proto dnes není kladen důraz na to, aby byl závěs striktně zatemňovací. Upustilo se tak od tmavých barev a těžkých materiálů, závěsy jsou často světlé, lehké a i průsvitné. Kombinují se stylem záclony. Závěsy jsou v dnešní době spíše dekorací, než stínícím prvkem, takže je možno dovolit téměř cokoli. V zásadě i tak by měl být závěs částečně zastiňovací.Zatemňovací

To, že již nejsou závěsy výhradně stínící technikou ještě neznamená, že tak tomu nemůže být. Stále jsou moderní i čistě zatemňovací závěsy, zvláště ve stylových interiérech. Zatemňovací závěs je pevný, silný a z tmavé textilie. Obvykle má i tu funkci, pokud je dost pevný, že souží částečně i jako zateplení. Eliminuje únik tepla z domu ven a naopak. Občas se proto takový závěs umisťuje do míst, kde je častý kontakt s průvanem, jako jsou vchodové dveře aj. Zatemňovací závěsy jsou těžké, potřebují také stabilní a pevnou garnýž na zavěšení.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: bydlení, interiéry, okna

 

Související články

Jaké jsou dnes závěs…

Japonské závěsy Populární se v posledních letech staly japonské…

Tipy, jak opravit ok…

Okno autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Okno tvoří celkový ráz domu nebo bytu, podle čistého okna poznáte,…

Návod v 8 krocích na…

Rodinne domy autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Montáž střešního okna s vlnitým lemováním Nejprve se vrhněte…

8 rad pro čištění a …

Rod dum autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Zbývající 4 rady pro čistění a mytí oken.  5. Kvalitní…