Jaké jsou dnes záclony 2/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Geometrické vzory na záclonách

Klasické bílé záclony se vzory jsou stále populární, každopádně v moderním pojetí neobsahují řady propletených vzorů. Naopak je zde hodně kladen důraz na jednoduchost a především použití geometrických vzorů na záclony. Tento typ záclon dokonale zapadá do konceptu dnešních moderních interiérů. Žádné řasení, bohaté zdobení není v módě. Působí totiž dost těžce, pro jednoduchost interiéru nevlídně. Naopak právě užití jasných tvarů, jako jsou kolečka, čtyřúhelníky nebo zkosené proužky, jsou tím, co skvěle do domácnosti zapadne.


Střapcové záclony

Neboli známé provázkové záclony jsou stále hodně oblíbené. Na trhu jsou již několik let a úspěšně. Jednoduché provázky visí z jednotného pruhu, který je spojuje a tvoří tak příjemný obraz před oknem. Vyrábí se v různém barevném provedení a to jak jednotné barvě, tak barevné, užitím dvou i více barev na jednu záclonu. Barva provázkové záclony přechází z jedné strany na druhou postupným přebarvováním. Tento typ záclon se užívá i v interiéru, nejen před okna, ale i na rozdělení prostoru.


Japonské záclony

V oblibě jsou dnes i japonské záclony, což jsou kusové záclony, pruhy, které volně visí shora dolů. Přičemž jsou po obou koncích vyztuženy. Tím tvoří pevný tvar a samotná záclona se tak posouvá po částech. Obvykle jsou zavěšeny ve dvou řadách a tak se mnou překrývat. Působí to moderně, nadčasově a svěže. I přesto, že jsou často dekorovány vzory a barvami, dobře do moderních interiérů zapadají.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách interierweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel interierweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách interierweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: bydlení, okna

 

Související články

8 rad pro čištění a …

Panelak vchod autor Pavel Hanzal (c).jpg

Čištění oken nepatří mezi příliš oblíbené činnosti. Právě proto…

8 rad pro čištění a …

Rod dum autor foto Pavel Hanzal (c).jpg

Zbývající 4 rady pro čistění a mytí oken.  5. Kvalitní…

Jaké jsou dnes záclo…

Jednoduchost je stěžejní Bohaté výšivky a ručně háčkované záclony…

Jaké jsou dnes závěs…

Japonské závěsy Populární se v posledních letech staly japonské…